خانه / فیلم و سینما / نوش آبادی: طرح انحلال شورای عالی سینما به دولت ارایه شد / آیا این خسران سینمایی بنام دولت یازدهم ثبت خواهد شد!؟
تبلیغات

نوش آبادی: طرح انحلال شورای عالی سینما به دولت ارایه شد / آیا این خسران سینمایی بنام دولت یازدهم ثبت خواهد شد!؟

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگویی با بخش خبر رادیو از ارائه طرح انحلال شورای عالی سینما به هیات دولت خبر داد. در این گفتگوی خبری نوش آبادی با اشاره به این مطلب افزود: به علت مشکلات و گرفتاریهای شدید رئیس جمهور در حوزه مسائل داخلی و بین الملل ایشان امکان حضور در این شورا را نداشتند و به همین علت وزیر محترم ارشاد طرح انحلال شورای عالی سینما را به هیات دولت ارائه نموده است تا پس از آن این شورا با اختیارات شخص وزیر مجددا راه اندازی شود!142169

این اظهارات در حالی است که پیش ازین مصوبات شورای عالی سینما در حکم مصوبات هیات وزیران بود و امکان بهره مندی بالای قانونی برای رفع مشکلات سینماگران را ایجاد می نمود. مصوباتی مانند حذف گمرکی از تجهیزات سینمایی، تامین اعتبار صندوق هنرمندان، تخصیص بودجه جداگانه برای توسعه، پیشرفت و پشتیبانی سینمای ایران جدای از بودجه جاری و رفع مشکلات مالیاتی سینماگران تنها بخشی از مزیتهایی است که در نتیجه تشکیل این شورا در دولت دهم برای سینمای ایران فراهم شد و به طور قطع و یقین در دور جدید و با ریاست وزیر نه تنها نمی تواند چنین مزیتهایی تکرار شود بلکه صرفا این شورا به یک شورای تشریفاتی بدل خواهد گشت.

متاسفانه رویکرد انفعالی دولت در عرصه فرهنگ به حدی رسیده که ظرفیتهای موجود قانونی را برای بهره مندی هنرمندان به فنا می دهد. اگر یک وزیر نمی تواند نظر رئیس جمهور را برای حضور در جلسات یک شورای قانونی جلب نماید، راه حل مناسب قطعا حذف آن شورا نیست، چه بسا با پایان یافتن دوره مدیریت ایشان بر عرصه فرهنگ، قطعا این امکان برای بهره برداری دیگرانی که توان مدیریت بهتری دارند نیز از بین خواهد رفت. اصولا مدیریت پویا اگر امکان بهره برداری از ظرفیتهای موجود را هم نداشته باشد این ظرفیتها را برای دیگران به فنا نمی دهد.

در حالی این تصمیم عجیب از سوی متولیان سینمای کشور گرفته شده که ایشان به تازگی ناتوانی در حل مشکلات معیشتی سینماگران را رسانه ای کرده اند و توانی فرا وزارتخانه ای را برای حل این مشکلات آرزو کردند، آرزویی که خودشان با تصمیمات نابخردانه در حال خراب کردن پل های پشتی آن هستند!

امیدواریم این طرح با درایت رییس جمهور محترم و سایر دولتمردان به تصویب نرسد که اگر چنین شود خسرانی جبران ناشدنی برای آینده سینمای ایران در پرونده مدیران سینمایی دولت یازدهم ثبت خواهد شد.

۱۴

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا