خانه / موسیقی / آلبوم محمدرضا شجریان مجوز گرفت
تبلیغات

آلبوم محمدرضا شجریان مجوز گرفت

آلبوم محمدرضا شجریان مجوز گرفتReviewed by My on Jul 29Rating:
محمد میرزمانی ـ مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در اولین نشست خبریش ضمن تشریح اهداف این مرکز از صدور مجوز برای آلبوم محمدرضا شجریان به نام «مرغ خوش‌خوان» خبر داد.
در نشست خبری که صبح امروز ـ ۳ مرداد ماه ـ در تالار وحدت برگزار شد، در بخشی از نشست، خبرنگاری پیرامون وضعیت اجراهای محمدرضا شجریان در ایران پرسید که میرزمانی گفت: باید بگویم که دفتر موسیقی مجوز آلبوم ایشان را دیروز صادر کرد و شرایطی را هم مهیا خواهیم کرد که برای اجرای صحنه‌ای دچار مشکل نشوند.
میرزمانی در ابتدای این نشست گفت: استراتژی که برای دفتر موسیقی تعریف کردیم حمایت همه جانبه از موسیقی ایرانی یعنی موسیقی مقامی و سنتی است. البته همگی می‌دانیم اگر بخواهیم به طور همه جانبه به این قضیه بپردازیم از عهده دفتر موسیقی که هیچ‌، اگر همه ارگان‌ها هم دست به کار شوند از پس این امر بر نمی‌آیند، یعنی با این میزان بودجه دشوار است،باید نهالی کاشت تا در شرایط مساعد این نهال توانایی رشد پیدا کند.
او با اشاره به اقداماتش در زمینه‌ی حمایت از موسیقی ایرانی توضیح داد:‌ برای موسیقی ایرانی در دو بخش اجرای زنده و تولید آلبوم اقداماتی انجام داده‌ایم و در این راستا سعی می‌کنیم با بودجه اندکی که داریم شرایطی برای رشد موسیقی ایرانی فراهم کنیم، بخشی از این کمک‌های ما نقدی است،بودجه طوری بین هنرمندان تقسیم می‌شود که انگیزه برای ادامه فعالیت داشته باشند.
میرزمانی تصریح کرد: در سال آینده چهار آلبوم در بخش سنتی و موسیقی مقامی از اجراهای زنده عرضه می‌کنیم. بنابراین در سال ۹۱ بهترین اجراهای سال ۹۰ با مشارکت دفتر موسیقی به صورت آلبوم ارائه می‌شوند‌، دو آلبوم هم به عنوان بهترین آلبوم‌های سال ۹۰ عرضه می‌شوند. اگر این دوستان علاقه به همکاری با دفتر موسیقی را داشتند این فعالیت‌ها را ادامه خواهیم داد.
 

۳۹۱

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا