خانه / تبلیغات / استعداد بازیگری نداشتم، سرمایه‌گذار شدم / امیرحسین عبدالهی از اولین تجربه سینمایی‌اش می‌گوید
تبلیغات

استعداد بازیگری نداشتم، سرمایه‌گذار شدم / امیرحسین عبدالهی از اولین تجربه سینمایی‌اش می‌گوید

امیرحسین عبدالهی، سرمایه‌گذار «نیمه شب اتفاق افتاد» در چرایی ورودش به این عرصه می‌گوید: «تحصیلات آکادمیک و استعداد ورود به عرصه بازیگری را نداشتم و تصمیم گرفتم از طریق سرمایه‌گذاری وارد سینما شوم.»

به گزارش اینفوفارسی ، «نیمه‌شب اتفاق افتاد» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی تینا پاکروان، اولین تجربه سرمایه‌گذاری امیرحسین عبدالهی‌ بود. او بعد از آن در فیلم‌های «سوفى و دیوانه» به کارگردانی مهدى کرم‌پور، «کاناپه» به کارگردانی کیانوش عیارى و «خانه کاغذى» به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده نیز سرمایه‌گذاری کرد. این گفتگو به بهانه «نیمه‌شب اتفاق افتاد»، اولین فیلم این سرمایه‌گذار جوان با او انجام شده است.

شما پیش‌تر در حوزه‌های تجاری و اقتصادی فعال بودید. رفتن‌تان به سمت سینما بخشی از دغدغه‌‌تان بود یا به‌نوعی می‌خواستید خستگی در کنید؟  

درست است که من پیش از این درگیر پروژه‌های بزرگ صنعتی بودم اما همواره علاقه فراوانی به فیلم دیدن داشتم. آمدنم به سمت سینما و سرمایه‌گذاری در آن، اتفاقی و از سر تفنن نبود و انجام کار تأثیرگذار همواره یکی از دغدغه‌هایم است.

یکی از نکات قابل‌توجه، همت شما برای قدردانی از بازیگران پیشکسوت سینما است و در این خصوص می‌توان به بزرگداشتی اشاره کرد که در مراسم رونمایی «نیمه‌شب اتفاق افتاد»، برگزار کردید.

امیدوارم بتوانیم این مسئله را به‌ عنوان یک اصل اخلاقى ادامه دهیم و نهادینه کنیم. این‌ها علاقه‌مندی‌ها و دغدغه‌هایی است که من از سال‌ها قبل داشتم و خوشحالم که کم‌کم در حال تحقق هستند. در اکران یا رونمایی فیلم‌های بعدی هم حتما مسئله بزرگداشت بزرگان سینما را مدنظر خواهم داشت و فکر می‌کنم این کمترین کاری است که می‌توانیم برای سال‌ها درخشش و خدمت این عزیزان انجام دهیم.

بنابراین، این آخرین بارى نخواهد بود که چنین مراسمى را شاهد بودید و خیلى زود مجدداً از باقى اساتید هنر در رشته‌های مختلف تجلیل خواهیم کرد. ضمن این که این بار به بهانه‌ اکران خصوصی فیلم «نیمه‌شب اتفاق افتاد» از این عزیزان تجلیل شد ولی به‌ طور کلی موسسه‌ فرهنگی هنری عبدالهی‌ که من آن را نمایندگی می‌کنم، تلاش می کند این مسیر را ادامه دهد.

ممکن است روزی شما را به‌عنوان بازیگر جلوی دوربین هم ببینیم؟

من همیشه علاقه زیادى به بازیگرى داشتم ولى حس می‌کنم استعدادى در این زمینه ندارم و در ضمن تحصیلات آکادمیک این رشته را هم ندارم. بنابراین تصمیم گرفتم از طریق تهیه‌کنندگی و سرمایه‌گذاری وارد سینما شوم.

فکر نمی‌کنم هیچ‌ وقت این توانایى را پیدا کنم که بتوانم وارد عالم بازیگرى شوم. از قبل و با توجه به مطالعاتی که داشتم می‌دانستم بازیگری کار سختی است اما چند فیلم سینمایى هم که از نزدیک شاهد و ناظر ساخت‌شان بودم، باعث شد بیشتر به‌ سختی فوق‌العاده کار بازیگران پى ببرم.

آیا بنا دارید در فیلم‌های بعدی‌تان هم در حوزه سینمای اجتماعی فعالیت کنید؟

خیر صرف‌نظر از فیلم‌هایی با موضوعات روز اجتماعی، به ژانرهای وحشت و طنز علاقه‌ زیادی دارم و بدون شک درصورتی‌که پیشنهاد مناسبی در این ژانرها به دستم برسد آن ها را بررسی می‌کنم.

۲۹۰

7

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا